19.02.2005 :: 11:46
Witam...Właśnie słucham sobie "Jest nas wielu.." Hehehe..Wszyscy bardzo fajnie wyszli na tym teledysku...No ale nie o Tym bedzie moja notak...Przed chwilą wygrzebałam stary wywad z drużyną A. Jest bardzo długi wiec zamieszcze tylko te pytanai ,ktore moim zdaniem są najważniejsze z tego wywiadu...

Co napisało tę płytę: życie (doświadczenie), obserwacje czy refleksje?

Liber: Na pewno wszystkiego, o czym mówimy na płycie, nie przeżyliśmy z bliska. Jest to raczej na podstawie obserwacji. Jednak wiele się bierze z doświadczeń. Doniu: Można to rozdzielić: z obserwacji masz np.: "Kraj raj", "Na spidzie", na pewno z doświadczeń i obserwacji są "Plany", "Suczki", moja solówka jest typowo refleksyjna, tak samo solo Libera, Krzycha solówka wzięła się z doświadczeń i refleksji, "Sprzeciw czy za" jest z kolei bardziej refleksyjne. Generalnie dużo jest obserwacji, dużo jest doświadczeń, no na tym polega chyba Hip-Hop, wiesz, na trzymaniu się realiów. Fajny jest kawałek "Każdy ma swój oldschool" sięgający do czasów, kiedy byliśmy jeszcze dzieciakami - typowo refleksyjny, gdy możesz sobie usiąść przy piwie i wspominać jak fajnie wtedy było.

Jaki muzyczny efekt chcieliście osiągnąć płytą?

Doniu: To mi już zarzucono, że werble nie trzaskają zbyt mocno. Ja chciałem, żeby to było miękkie dla uszu, żeby tak nie raziło jak u Dre masz, że wali ten werbel, żeby na dyskotekach było dobrze słychać. Moim zamysłem było stworzyć coś bardziej softowego, żeby to była płyta do słuchania na spokojnie, a dwa lub trzy kawałki nadawały się na puszczania na imprezie.

Doniu, czy na "Apogeum" w większym stopniu odchodzisz od granych bitów niż na "A"?

Doniu: Tak, tym razem sampli jest bardzo dużo. Kawałki w całości zagrane to "WLKP", "Złapać pion", a reszta opiera się na samplach z różnymi dogrywkami. Czasami same dogrywki robią za sample, ale zdarzało się, że wszystko się osadzało na nich. Ewidentnym przykładem jest "Kraj raj", gdzie sampelek sobie leci w kółko, trochę się nim pobawiłem, ale raczej nie dogrywałem dużo.

Przy poprzednim teledysku ("Już dawno") o mało nie spłonęliście zachęcani przez reżysera do wytrzymania przy buchających płomieniach. Czy w przypadku kręcenia "Planów" doszło do jakichś ciekawych incydentów?

Doniu: Spokojny klip, oprócz tego, że musieliśmy chlać cały dzień wódę, bo było -15 °C. To był rum, przepraszam. Oprócz tego było ciekawie, jak tłum gapiów stał na dworcu nad Liberem. Liber: Dokładnie. W Poznaniu jest Big Brother, wszędzie te kamery - oni tym żyją.

Kim byli Ascetoholix 5 lat temu? Kim będą za 5 lat?

Liber: Pięć lat temu byłem siedemnastolatkiem. Doniu: Pięć lat temu byłem osiemnastolatkiem i nagrywaliśmy dziwne kawałki, które w niczym nie przypominały rapu. Albo nawet nie, robiłem wtedy takie śmieszne muzyczki, które miały być z założenia hip-hop'owe, ale były bardzo dziwne. Liber: Za pięć lat będę przeobrzydliwie bogaty, założę firmę, nie wiem jeszcze jaką, ale będzie o niej głośno w okręgu. Doniu: Dzisiaj właśnie siedzieliśmy z Decksem i zastanawialiśmy się, czy za parę lat będziemy robić to, co teraz robimy. A on mówi, że pewnie tak, z tą różnicą, że będziemy wtedy nagrywać szósty mixtape. Myślę, że ma rację. W sumie jednak nie ma się co zastanawiać. Mam nadzieję, że będę robił dalej to, co robię - jeśli mi pozwolą środki, chęci i zdrowie. Będę to kontynuował, bo to jest bardzo fajne zajęcie.

Które z tekstów uważacie za najbardziej charakterystyczne dla swojej twórczości?

Doniu: Może "Plany". Liber: Chyba tak jak mówisz, bo Krzychu zaczyna najbardziej pesymistycznie, ja to próbuję prostować, a Doniu jest optymistą. Ale to nie jest mój ulubiony tekst. Doniu: No jeśli chodzi o ulubione, to ostatnio najlepiej na koncertach gra mi się "Suczki", a poza tym "Prośba", moja solówka. Liber: Na pewno podoba mi się tekst do "Gry świateł", "Suczki" - nie są złe, no i moja solówka - szczególnie refren. To wszytko...Jeśli ktoś chce przeczytać cały wywad to zapraszam na strone www.hip-hop.pl :) :) Buziaki pozdrawiam wszytkich i zapraszam do komentowania...Jeśli ktoś chce pogadać to 7404500 moje gg a mój mail mala765@buziaczek.pl